Vēsture

Mūra īres nams celts 1912.gadā, arhitekts Eižens Laube.

Arhitekts

Eižens Laube (1880.25.V―1967.21.VII) tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajiem 20.gs. pirmās puses arhitektiem, arhitektūras pedagogiem un teorētiķiem Latvijā.

Laube bija viens no jūgendstila aizsācējiem Latvijā, viņš jūgendstilā izkopa nacionālā romantisma virzienu. No tā viņš atvadījās 1911.gadā, kad pievērsās neoeklektismam. Kopumā savos darbos Laube, ceļot godā latviešu senatnes vērtības un neatsakoties no vēsturisko stilu mantojuma, atlasīja tam laikmetam piemēroto un sakausēja ar laika garam atbilstošām mākslinieciskām vērtībām.

Ģertrūdes iela

Ģertrūdes iela ir viena no Rīgas centra vietējas nozīmes ielām, ielas trase ierīkota 18. gadsimta vidū, dodot tai Lielās Kalēju ielas nosaukumu. Ceļinieku aizbildnes Svētās Ģertrūdes vārdu ielai piešķir 1885. gadā, kad tur jau atrodas arhitekta Daniela Felsko projektētā Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca. Iela tika orientēta pēc baznīcas torņa, un iedzīvotāji lepojas, ka baznīcu var redzēt visā ielas garumā. Kopējais Ielas garums - 1962 metri. Ģertrūdes iela, pateicoties tās ģeogrāfiskajam novietojumam, ir viena no samērā klusajām pilsētas centra ielām,līdz ar to kultūrvēsturiski nozīmīgo daudzstāvu īres namu pirmajos stāvos savu vietu raduši daudzi nelieli veikaliņi (pārtikas, apģērbu, sadzīves preču). Ielā atrodas arī vairākas ar izglītības nodrošināšanu saistītas iestādes.

Ēkas un dzīvokļu apraksts

Pilnībā renovēta ēka, kurā ir saglabāti vēsturiski elementi kāpņu telpās un dzīvokļos. Ēka kopumā sastāv no 15 dzīvokļiem un 2 komercplatībām. 1-3 istabu dzīvokļi platībā no 42- 66 m2. 

Jaunajiem īpašniekiem būs iespēja izvēlēties dzīvokļus bez apdares, kā arī dzīvokļus ar pilnu iekšējo apdari ar augtsvērtīgiem apdares materiāliem. Visi dzīvokļi ir gaiši ar plašiem logiem un ērtu plānojumu.

Ēka apgādāta ar visām mūsdienu komunikācijām, katram dzīvoklim ir paredzēti individuāli skaitītāji. Iedzīvotāju ērtībām un konfortam ir labiekārtots pagalms, izveidota autostāvvieta ēkas pagalmā un ierīkotas mantu glabātuves ēkas pagrabstāvā. Par atsevišķu samaksu varēs iegādāties gan autostāvvietas, gan mantu glabātuves.

Priekšrocības

Ģertrūdes 99 nams ir ātri sasniedzams no Rīgas aktīvā centra un tam nodrošināta ērta un ātra piekļuve no dažādām Rīgas pusēm, kas liek izvairīties no pilsētas sastrēgumu periodiem.  Ap “G99” ir ērti novietot automašīnu un ir attīstīta sabiedriskā transporta kustība. Blakus atrodas veikali, kafejnīcas un bērnudārzs, kas atrodas kvartāla attālumā.

Ērtums

Rimi Express 170m, LIDO Ģertrūde 400 m, Barona Centrs 750m, tuvumā Rīgas 15 vidusskola 650m, Oskara Kalpaka pamatskola 900m, Natālijas Draudziņas vidusskola 1km, līdz Vecrīgai 20 minūtes ar kājām.